ms.arya mystery

, , RECUNOASTE CEEA CE POTI SA VEZI:SI CEEA CE ITI ESTE ASCUNS VA DEVENI CLAR

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

de ce, cand ,cine

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
fairy

Data de inscriere : 15/09/2010

MesajSubiect: de ce, cand ,cine   Mier Sept 15, 2010 7:58 am

ma intreb mereu in putinele mele momente de relax..de ce sufar,de ce plang de ce nu inteleg....de ce nu pot intelege viata...de ce nu imi dau seama de rostul si rolul meu in viata asta..si cui gresesc daca atunci cand cineva imi cere ajutorul..eu nu pot spune nu..si ajut..dar apoi tot eu sunt nefericita...ma intreb:de ce mai fac bine daca nu e bine?de ce si cine ma pedepseste daca eu totusi nu fac nimic cu viata mea?si sunt atatea intrebari....si in plus de asta...nici noaptea nu pot dormi..si noaptea plang si oftez...si noaptea sufar pentru ca au grija niste doamne ca sa le spun asa(ca sincer imi e frica sa nu le jicnesc..)nu ma lasa sa dorm linistita,si ma batjocoresc dupa bunul lor plac,si sunt momente in relaxul meu..si credeti_ma imi e asa o mai mare frica decat in somn sa ma mai relaxez caci atunci vad pe cineva..poate o sa radeti ..sau o sa ma faceti nebuna....cine stie daca sunt sau nu dar da..chiar vad ceva...si ma intreb dupa ce ca am atat de multe intrebari...mai apare una sau mai multe de ce vine ce vrea...si de ce la mine?cine imi da oare raspuns la toate intrebarile?o prietena dea mea mia spus odata ca timpul imi va raspunde.... Evil or Very Mad da?si de cand e asta stapanul sau raspunsul meu?sau cand vine asta sami spuna? Mad si apoi mia zis sa am rabdare... toata viata am fost rabdatoare...si am tot asteptat..de cand au aparut viziunile mele si nelinistile mele,nu mai am rabdare...astept pe cineva sa ma lamureasca...sami spuna ce e viata de ce e asa...de ce a mea e asa incurcata?de ce unii sunt fericiti?si eu sunt cateodata fericita..atunci cand vad pe cei ce ii iubesc fericiti..dar tine putin caci in putin timp ma ia ura si...o ciuda asa..am toane ori de nebuna cateodata..nici eu nu inteleg..dar ma bucur caci tine putin ma cert in mintea mea,pentru ca stiu ca eu sunt buna si inima curata chiar daca gura vorbeste cateodata fara mine...cateodata as vrea sa fiu mereu rea si sa nu imi mai pese de nimeni..dar nu pot.vreau sa fiu rea poate asa uit toate intrebarile si nelamuririle mele....sa traiesc asa in nesimtire sa nu mai simt sa nu mai sufar.....dar ma intreb iar apoi....mar iubicineva...as fi fericita....dar uite pe cat scriu mai mult cu atat ma relaxez mai tare si apar alte intrebari:ce e fericirea ,iubirea,cat dureaza si de ce?cum e sa fii iubit?cum e sa fii protejat de cineva?ce e si in ce consta sinceritatea....doamne atatea intrebari...cand unde si cine imi va raspunde???astept dar nu mai am rabdare.....ma simt atat de singura...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: intrebari si raspunsuri   Mier Sept 15, 2010 10:00 am

Intrebarile fac parte din noi,fiecare are intrebari ,fiecare vrea raspunsuri,dar nu le putem cere nu putem intreba pe cineva lucruri care doar tu le simti doar tu le vezi ar o ipocretie din partea mea sa spun ca pot sa iti raspund si sa iti spun ce este iubirea,fiecare o vede in felul lui fiecare o simte aparte diferit,noi doar ne putem indruma,spunandu ne parerea,dar nu putem prelua raspunsul de la o alta persoana pentru ca fiecare are personalitatea lui unica,sufletul lui,trebuie sa cautam raspunsul in NOI doar acolo vom gasi adevarul.
Draga mea fiecare din noi are un ''dar''sa ii spun asa care ne sperie cateodata ,dar trebuie sa invatam sa traim cu el,deoarece face parte din noi,si pe mine dupa mai bine de 8 ani inca ma sperie visele ,ma tem sa pun capul pe perna si sa adorm pentru ca ma gandesc ce voi vedea ,ce se va mai intampla,dar incerc sa le inteleg in fiecare zi tot mai mult deoarece fac parte din mine,trebuie sa le aceept,incearca sa gasesti binele oricat ar fi de rau,nu judeca pe nimeni nici macar pe tine insuti,iubesteti aproapele ca pe tine insuti ,respectate,si ceilalti te vor respecta,incearca sa spui tuturor ce simti nu tine in tine ,calmeazati sufletul,linistesteti mintea iar raspunsurile vor veni de la sine,nimeni nu sa nascut invatat,Stresul nu iti aduce nimic bun numai mai multe intrebari ...
Sus In jos
Admin
Admin

Data de inscriere : 13/09/2010
Varsta : 41
Localizare : galati

MesajSubiect: timpul...   Joi Sept 16, 2010 12:00 pm

Timpul e singurul prieten al omului ,chiar daca unii il considera un dusman de temut.Sunt intrebari in viata aceasta la care greu le gasim raspunsul,si e posibil uneori chiar sa ne pierdem in detalii si sa nu dam importanta la ceea ce de fapt ar trebui sa invatam singuri...Existenta noastra nu e degeaba,fiecare avem o misiune de indeplinit pe acest pamant.Unii dintre semenii nostri sunt speriati de ceea ce au in fata lor.Nu ii sperie poate o problema materiala,dar ii sperie un gand,o viziune,un simtamant.De fapt le e frica de ei insisi..Poate ca acesta e un semn de intrebare si un semnal de alarma.Nu cumva negarea exsitentei unui simt e chiar negarea ta ?Oare nu trebuie sa schimbi in viata ta ceva si sa lasi trecutul uitarii?Nu traim in trecut nici in viitor,traim acum ,aici!Poate draga mea ai sa te intrebi ,,care e misiunea ta,, E cea pe care o au toti oamenii pe acest pamant,de a ajuta la recladirea unei lumi mai bune,insa din pacate acest ajutor fiecare il intelege cum vrea.Nu e destul sa dam unui om bani sau sa ii dam mancare cand are nevoie,sufletul are nevoie de altceva....de iubire,de atentia,de hrana...Si stiu ca nici tu nu ai avut parte de asa ceva,e normal sa te intrebi de ce viata asta e asa dura cu tine.Dar acum iti voi raspunde si poate vei intelege ca viata iti da ceea vrei tu sa iti dea.In momentul in care iti doresti altceva de la viata atunci incerca sa renunti la tot ce ai avut pana acum ,trage linie si ia-o de la capat.Inca nu e tarziu sa incerci sa faci primii pasi spre lumina,inca nu e tarziu sa spui da unui nou inceput.Important e sa vrei cu adevarat.Iar tu inca nu vrei sa renunti la multe,pentru ca ti se pare ca asa treci mai usor peste tot ,dar de fapt nu vezi ca iti ingreunezi pasii....Stiu ca ma intelegi dar mai stiu ca nedumerirea ta va fi si mai mare si vei pune la infinit acelesi intrebari ...Nimeni nu te va batjocori atat timp cat tu nu vei da voie sa se intampla lucrul acesta,si de multe ori nu cu cuvinte mari treci peste asta ci cu pacea in suflet si cu zambetul pe buze.Mie mi-au trebuit ani de zile sa inteleg,tu ai ocazia sa inveti chiar acum!!!Poate nu ma gandeam in urma cu 2 ani ca viata mea se va schimba atat de mult incat sa ajung sa pot da un sfat cuiva.Am cautat peste tot raspunsuri ,am primit ajutorul pe care si tu l-ai primit la un moment dat insa tu l-ai negat,l-ai pus intr.un colt si l-ai lasat sa mucegaiasca.Eu nu mai caut raspunsuri pentru ca stiu un clar un singur lucru,, exsist,,Iubita mea,uneori e nevoie sa lasm de la noi pentru o cauza dreapta dar nu sa fim calcati in picioare pentru mizerii materiale.As vrea din suflet sa intelegi ceea ce ti-am scris si sa te gandesti serios la ce va urma si la ce ai de gand sa faci.Drumul tau acum se cladeste,ai 2 cai pe care sa mergi.Fii inteleapta si alege ce e bine pentru tine.Intreaba-ti sufletul,el stie ce ai nevoie.Timpul e prietenul tau si el iti va inchide rani ce acum dor...Da voie frumusetii din tine sa zboare!!!Accepta cee ce esti si nu mai fi speriata de nimic,cand vei simti putrea in palmele tale ai sa simti gustul libertatii.Pentru asta trebuie sa muncesti mult,( vointa de fier).

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: de ce, cand ,cine   

Sus In jos

de ce, cand ,cine
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ms.arya mystery :: O LUME PENTRU TINE :: LUMEA TA-
Mergi direct la: