ms.arya mystery

, , RECUNOASTE CEEA CE POTI SA VEZI:SI CEEA CE ITI ESTE ASCUNS VA DEVENI CLAR

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

La taifas cu sufletul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin

Data de inscriere : 13/09/2010
Varsta : 41
Localizare : galati

MesajSubiect: La taifas cu sufletul   Joi Sept 16, 2010 1:12 am

In intunecatul templu al fiintei,in cea mai indepartata odaita,intins pe pat de suferinta,invelit cu mantie de nemurire,hranit cu bucatele de singuratate,alintat cu spini de trandafiri,spalat cu lacrimi de sange,Sufletul vegheaza intreagul Univers!L-am gasit ingandurat,intrebandu-se daca cineva il va recunoaste,daca cineva ii va vorbi vreodata!M-am inchinat in fata Lui si cu o sarutare i-am descretit fruntea,ranile i le-am inchis cu o mangaiere,l-am hranit cu iubire,l-am curatat cu lacrimi de recunostinta.Mi-a zambit sfios ! Invadat de o lumina orbitoare se leagana in aer si mii de raze se infing in trupul meu...Renasc!
- TU AI GASIT CAMARUTA SUFLETULUI TAU?
Sus In jos
http://msaryamystery.blogspot.com/
fayt

Data de inscriere : 10/10/2010
Varsta : 31
Localizare : galati

MesajSubiect: Re: La taifas cu sufletul   Dum Oct 10, 2010 1:40 pm

Admin a scris:
In intunecatul templu al fiintei,in cea mai indepartata odaita,intins pe pat de suferinta,invelit cu mantie de nemurire,hranit cu bucatele de singuratate,alintat cu spini de trandafiri,spalat cu lacrimi de sange,Sufletul vegheaza intreagul Univers!L-am gasit ingandurat,intrebandu-se daca cineva il va recunoaste,daca cineva ii va vorbi vreodata!M-am inchinat in fata Lui si cu o sarutare i-am descretit fruntea,ranile i le-am inchis cu o mangaiere,l-am hranit cu iubire,l-am curatat cu lacrimi de recunostinta.Mi-a zambit sfios ! Invadat de o lumina orbitoare se leagana in aer si mii de raze se infing in trupul meu...Renasc!
- TU AI GASIT CAMARUTA SUFLETULUI TAU?
da frumos zici u acolo ai gasit totusi...cred ca si eu am gasit..e intr=un pat mare de nelamurire..sta pe perna nedumeriri..si plange si suspina caci durerea il chinuie si ii e amanta...si nu pot vorbi cu el..caci amarul ii ineaca constiinta...vrea sa zica ceva..dar nu poate ca e nenorocit si inveninat de amar..si plang cu el il impor sa-mi raspunda...doamne ma uit in jurul meu in camaruta asta..ce pustiu e!ce frig..doar dinntr-un colt ranjeste fara putere naivitatea ce-mi sopteste..ca bunatatea nu mai rezista sa lupte mult cu rautatea ce pune stapanire,imi spune ca rautatea sa aliat cu invidia...si eu ce sa fac...ies din camera o inchid..caci mie frica de armata sufletului meu chinuit..au nu am armata...am doar mici soldatei..mici intrebari..ce ma rod...sa ma ajute cineva sa salvez sufletul asta pe moarte..acum cat mai are un stop de vointa...dar repede ca-l pierd.. Crying or Very sad se uita sufletul asta mare la mine inlacrimat..si striga dupa ajutor..cu ultimele forte...impora indurare si ajutor..nici eu nu mai am putere sa merg in camaruta asta asa mik dar puternica..ce se scalda in intuneric...ajutoooor Crying or Very sad
Sus In jos

La taifas cu sufletul
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ms.arya mystery :: O LUME PENTRU TINE :: LUMEA TA-
Mergi direct la: